Штангетки чи кроси? Що обрати для тренувань?

Якщо йдеться про важку атлетику ( або занятия зі штангою в тренажерному залі), кросфіт чи пауерліфтинг -  ці види спорту досить травмонебезпечні та заняття ними супроводжуються наданням великого навантаження на організм.  Одним із способів убезпечити себе та пом'якшити навантаження є вибір правильного тренувального взуття – штангеток.

 Можливо, у декого склалася думка, ніби штангетки – це черговий маркетинговий хід спортивних брендів або необхідність для занять спортом на більш професійному рівні. 

Але загвоздка полягає в тому, що робота з важкою вагою передбачає дуже велике навантаження на стопи спортсмена.  У взутті з м`якою підошвою стопи провалюються під навантаженням, а в деяких і зовсім роз'їжджаються в бік.  Така деформація може спричинити серйозну травму. 

 Штангетки відрізняються дуже жорсткою підошвою і міцною фіксацією стопи, тому їх наявність - не розкіш, а очевидна необхідність.

 Чому не можна присідати у кросівках?

 Якщо ви працюєте в м`яких кросівках, то гомілкостопи постійно прагнутимуть завалитися всередину, що з часом призведе до вальгусної деформації - завалення колін.  Завалювання стопи всередину відбувається при надмірному тиску на її внутрішню частину, через що починає сплощуватися склепіння стопи.

Тож тренуйтеся безпечно для свого здоров`;я, використовуйте штангетки! Ми радимо ознайомитися з українським брендом Zhabotinsky , який обирають як професійні спортсмени так і початківці.