Історики важкої атлетики вже в наші дні оціняться змагання двох штангістів на Токійській олімпіаді як найцікавішу боротьбу у важкій атлетиці за все XX століття аналогів цієї залізної дуелі не було.
Журналісти, критики та вболівальники передбачали небувалу битву за звання чемпіона між Юрієм Власовим, Норбертом Шеманським, Гарі Губнером та Леонідом Жаботинським.
1 етап "Жим". Першим на помост вийшов Гаррі Губнер, теж дебютанта олімпіади, як і Жаботинський. Як і Жаботинський раніше він кілька років виступав у штовханні ядра, штанга для Гаррі була лише хобі. Він ще не займаючись важкою атлетикою, серйозно вже вижимав 180 кг і набирав суму 500 кг. Але, на жаль, Губнеру не вдалося вижати на Олімпіаді понад 175 кг. За ним вийшов Норберт Шеманський. Шеманський був прикладом для Леоніда Жаботинського у техніці жиму (технічно дуже складну вправу американець виконував ідеально). У першій вправі він піднімає 180 кг, а з третьої спроби 187,5 кг. Ось на помості Юрій Власов, який легко підняв 187,5 кг. А на другому поході вичавив 192,5 кг. Настала черга Жаботинського. У першому підході він взяв 180 кг, але в другому 167,5 кг. Третя спроба виявилася невдалою – штанга впала на поміст. Із третьої спроби Власов бере 197,5 кг – вага світового Рекорду. На цьому етапі він випереджав Жаботинського на 10 кг, Шеманського на 17,5 кг.
2 етап "Ривок". Шеманський показав результат 165 кг. Жаботинський – взяв 160 кг, а Власов замовив 162,5 кг і не взяв ваги, впав на поміст разом зі штангою. У другому підході Леонід підняв – 167,5 кг, Юрій Власов знову провалив спробу та запахло банкрутом. Третя спроба і Власов все ж таки впорався. Леонід Жаботинський зробив третю спробу, але вона виявилася невдалою - гострий біль плеча пронизав його (за 2 дні до змагань він порвав передні пучки дельтовидного м'яза, і лікар зробив новокаїновою блокаду, щоб спортсмен міг брати участь у змаганнях).
У цей час Власов оголошує додатковий підхід на побиття світового рекорду і в результаті бере 172,5 кг, перевищивши свій світовий рекорд на 2 кг, але рекордний результат залікову суму не увійшов. Тепер все вирішував лише поштовх Шиманського.
3 етап "Поштовх" В останньому підході Шеманський взяв 192,5 кг, набрав суму 537,5 кг, отримав бронзову медаль. Далі боротьба за призові місця розгорілася між Власовим та Жаботинським. Жаботинський почав із 200 кг, а Власов із 205 кг. У сумі триборства Юрій набрав 565 кг, але в нього залишалася одна спроба. Леонід мав результат 550 кг при двох спробах, по суті йому потрібна була тільки одна переможна штанга. Жаботинський та Власов замовили по 210 кг. Обидва не змогли взяти вагу. У Жаботинського залишився третій підхід і вирішує взяти 217,5 кг. Він піднявся на поміст, взявся за гриф штанги та підняв рекордну вагу! Шалений зусилля - і перемога
Зал завмер і тут пролунав несподіваний крик тренера Жаботинського: "Він же Олімпійський чемпіон!" і скам'янілий Власов, який ще хвилину тому вважав, що золото належить йому. Так Жаботинський набрав 572,5 кг за сумою триборства та став олімпійським чемпіоном. Це був приголомшливий Тріумф, усі аплодували новому кумиру. На п'єдестал слави піднялися Жаботинський, Власов та Шаманський – трійка переможців.
Історики важкої атлетики вже в наші дні оціняться змагання двох штангістів на Токійській олімпіаді як найцікавішу боротьбу у важкій атлетиці за все XX століття аналогів цієї залізної дуелі не було.