На літніх Олімпійських іграх 1968 знаменитий український важкоатлет Леонід Жаботинський став дворазовим олімпійським чемпіоном

Уривок із книги Л. Жаботинського "На вершині Олімпу":

 Настала хвилина випробування – першим на помості з'явився Пікет і бурею овацій зустрів його зал, адже він обіцяв побити самого Жаботинського. Високий сильний американець підійшов до снаряда і зробив жим. Але у нього не вийшов цей вид руху,  навіть після трьох спроб і вибув із гри. Далі Джордж Дьюб підійшов до снаряда і здавалося, що він підніме штангу, адже жим – це його коронний номер, але знову невдача. 

  - У важкій атлетиці тактика займає не менше місця ніж у бігу, боксі та інших видах спорту. Я ще не вийшов на поміст, а вже вигравав. Нарешті оголосили – Жаботинський! Я розслабив тіло, постояв півхвилини, подивилась у зал. На штанзі було 200 кг, а це більше за Олімпійський рекорд, що належить Власову. Я рішуче затягнув пояси, сів схопив залізний гриф штанги, на обличчі застигла рішучість і штанга в руках попливла вгору – є новий Олімпійський рекорд! Під оплески я залишив поміст, думаючи, що ж далі зроблять суперники?

  На жаль, під час останнього підходу я пошкодив праве коліно і буквально на очах почало розпухати, довелося терміново забинтувати травмоване місце. Американець Джозеф Дьюб радісно застрибав на помості і теж вижив 200 кг, загострилася боротьба. У другому русі Дьюб успішно впорався з вагою 145 кг, але коли на штанзі було 150 ослаб, його штанга впала і настала моя черга. Я попросив поставити 170 кг, глибоко зітхнув та енергійно взяв штангу.

  У ривку я зміг зробити відрив від Дьюба. У мене був розрахунок на синтез техніки та сили, і це мене не підвело. Перемагаючи біль, я відірвав снаряд від підлоги і за мить 170 кг штанга завмерла над головою. Американець взяв 145 кг, суттєва різниця у 25 кг зараз.

  Також до срібної медалі рухався бельгієць Серж Редінг, який відставав від Дьюба лише на 2,5 кг. Тепер залишалася одна інтрига – боротьба за друге місце. Коли Джо довів вагу до 210 кг, його сума в троєборстві склала 550 кг. Але цієї миті Редінг зробив неможливе і підняв вагу 212,5 кг.

  Таким чином, обидва мої суперники показали рівний результат 555 кг, відстаючи від мене на 17,5 кг. Будучи легшим за американця бельгієць став володарем срібної олімпійської медалі, американцю довелося задовольнитись бронзою.

 Я налаштовувався на боротьбу з сильними суперниками, припускав, що можу програти американцям у жимі, але після двох рухів значно відірвався від основних конкурентів і нервовий запал зник. Толкнув в останньому русі 202,5 кг а я показала у сумі 572,5 золото було забезпечене це була основна моя мета на Олімпіаді у Мехіко